Gdańsk taxi czy może komunikacja miejska?

Gdańsk taxi czy może komunikacja miejska?

Która metoda będzie najskuteczniejsza do poruszania się po mieście? To pytanie musi zadać sobie wielu turystów przyjeżdżających do Trójmiasta. Do wyboru mają tradycyjnie komunikację miejską, taksówki, a także rowery. Co więc wybrać?

Czy możemy zaufać komunikacji miejskiej?

Turyści, wysiadający na Dworcu Głównym w Gdańsku, mogą zdecydować się na podróż tramwajem czy autobusem – liczne przystanki zlokalizowane są w najbliższej okolicy dworca. Wypada jednakże pamiętać, że przemieszczanie się z bagażem komunikacją miejską w Gdańsku może być czasem skomplikowane, dodatkowo żeby dojechać do miejsca docelowego przypuszczalnie niezbędne okażą się przesiadki. Warto jednak wiedzieć, że z Dworca Głównego można bez problemu przedostać się bezpośrednio nad wodę. Niekiedy jednakże, najczęściej przy większej liczbie bagaży, rozsądnie przemyśleć wezwanie taksówki. Komunikacja miejska może być natomiast świetnym wyborem, jeśli potrzebujemy przejechać się (już bez walizek) do wybranej przez nas strefy w mieście. Powinno się jednak pamiętać, że nie we wszystkie miejsca dojedziemy jedną linią.

Taxi Gdańsk: dla kogo najlepsze?

Czy jazda taxi po Trójmieście będzie opłacalne? Zależeć to będzie od naszej sytuacji. Jeżeli planujemy trochę zaoszczędzić, a zarazem chętnie przemieszczamy się pieszo, to jazda taksówką okaże się prawdopodobnie zbędna. Jeśli natomiast zabraliśmy dużo bagażu, a nasza baza znajduje się w innej dzielnicy\ miasta albo pragniemy dotrzeć w jedno konkretne miejsce, taryfa z pewnością nas nie rozczaruje. Jazda taryfą ma również inne ważne zalety – znaczna część taksówkarzy świetnie orientuje się w uwielbianych przez turystów atrakcjach i może podpowiedzieć zwiedzającym miejsca szczególnie warte zwiedzenia.