Co należy zrobić, kiedy nie panujemy nad własnymi myślami?

Co należy zrobić, kiedy nie panujemy nad własnymi myślami?

Spodziewałbyś się, że mogą zdarzać się takie momenty, w których nasza głowa odmawia posłuszeństwa? Ciało wyraźnie informuje, że mocno czegoś pragnie, że może, że potrafi, jednak umysł nie dopuszcza nowych wyzwań i nie jesteś w stanie nic zrobić. Wtedy z pomocą przychodzi trener mentalny.

Na czym polega praca trenera mentalnego?

W naszej rzeczywistości coraz częściej będziemy potrzebowali pomocniczej motywacji, by dać radę codziennym wyzwaniom. Nie wierzymy we własne zdolności czy też tracimy w pewnym momencie energię do działania. Nawet jeśli w pierwszej chwili mamy ochotę podjąć walkę, po pewnym czasie nasz entuzjazm nieco słabnie. To całkiem naturalne, że w końcu zauważymy, że się wypalamy. Ale wtedy wystarczy tylko życzliwy kop od człowieka znającego się na motywacji – a to właśnie praca trenera mentalnego.

Nic dziwnego, że z jego pomocy tak chętnie korzystają sportowcy. Ale nie bez przyczyny staje on również na drodze jednostek, które chcą zmienić swoje życie codzienne. Chcą jeszcze lepiej się prezentować oraz za wszelką cenę o to walczą, a każde, także najmniejsze niepowodzenie powoduje, że tracą wolę walki. Trener mentalny zna sporo sposobów na to, żeby ułatwić im dalszą walkę.

Czy to naprawdę działa?

Taka praca z pewnością nie jest zbyt prosta. Zawsze wymaga niezwykłej wytrwałości, a dodatkowo wykształcenia psychologicznego. Nie będzie to bez dwóch zdań kariera dla osób, które mają problemy z kontakem z ludźmi. Muszą koniecznie mieć w sobie olbrzymią pewność – przekonanie o swojej racji. A dodatkowo także muszą kochać rozmowę z ludźmi o odmiennych doświadczeniach.

Może nie potrafisz sobie wyobrazić, jak potężna moc tkwi w Twoim umyśle. Jeśli przekonasz sam siebie, że czegoś nie możesz zmienić, tak właśnie będzie – nawet jeżeli masz silne predyspozycje do realizacji swego marzenia. Wystarczy jeden moment słabości. Lecz jeżeli tylko nakarmisz swój umysł pozytywną energią i skierujesz przepływ myśli na odpowiedni tor stosując trening mentalny, już za moment znów będziesz gotowy do działania.