Spotkania integracyjne – jak je organizować?

Spotkania integracyjne – jak je organizować?

Prowadzenie firmy to wspaniały sprawdzian naszych umiejętności i niemal nieograniczone możliwości – nic więc dziwnego, że osoby czynne, zdeterminowane i przedsiębiorcze, próbują zbudować zespół, który wpłynie dodatnio na sytuację finansową przedsiębiorstwa. Zatrudnienie tego typu ludzi to jedno, ale stałe podsycanie ich entuzjazmu względem pracy, wzmacnianie wzajemnych relacji oraz stworzenie dbałość o ich satysfakcję, to odrębna kwestia.

wyjścia integracyjne po pracy i wspólne zabawy, mają doskonały wpływ między innymi na nastrój współpracowników, stopień zmotywowania i skuteczność – podnosząc je do maksymalnego poziomu. Najczęściej wybieraną formą integracji jest wspólna wizyta w pubie, gra w kręgle, rolki czy też… arena gier laserowych! Mając za przykład takie miasto jak bilard Łódź, wrotki czy dla miłośników mocnych wrażeń: paintball też mogą okazać się trafionym konceptem. Co więc wybrać?

Najpierw należy wziąć pod uwagę charakter współpracowników, bowiem zakłopotany i słabo zharmonizowany team nie ma większych perspektyw – z kolei pozytywne nastawienie i adrenalina będzie potęgować rozrywkę. Po większym wysiłku można zaaranżować ognisko, przy którym dalsza część spotkania będzie płynąć z dźwiękiem popularnych piosenek, przy konwersacjach i dowcipach. Takie spotkanie z pewnością miło zapadnie wszystkim w pamięć.

Niestety paintball nie każdemu przypada do gustu a postrzał kulką z farbą bywa naprawdę bolesny, zatem na przykład płeć piękna może być średnio zainteresowana podobną formą integracji. Dodatkową niedoskonałością jest koszt, bowiem za każdego współpracownika będzie trzeba dać blisko 50-100 złotych. Mimo wszystko nie powinno to jednak o wszystkim decydować, jeśli nasza firma wciela w życie podobne pomysły jedynie raz na jakiś czas.