Jak sporo kosztuje rozwód?

Jak sporo kosztuje rozwód?

Decydując się na ożenek nigdy nie rozpamiętujemy o niewykluczonym rozwodzie. Większość par asymiluje się z czułości, a dlatego nie rozważają zawarcia rozdzielności materialnej, ani alternatywnych porównywalnych spraw, które później ustalają szkopuł w obliczu spraw rozwodowych.

Zazwyczaj pożądana jest wiedza obrońcy, jaki angażuje się sprawiedliwym podziałem majątku, czy też pieczą nad dziećmi.

Rozwód w trakcie pojedynczej rozprawy sądowej

Współpracę w sprawach rozwodowych proponuje z pewnością każda kancelaria adwokacka Kraków, Łódź, czy Rzeszów to jedne z największych miast Polski, w których można znaleźć niemało kancelarii specjalizujących się w takiej pomocy prawnej. Niestety coraz częściej ślub biorą osoby, które zdecydowanie do siebie nie pasują, co owocuje szybkim rozwodem. Przez lata kancelarie adwokackie wyspecjalizowały się w przeprowadzaniu rozwodów, z czego czerpią spore korzyści majątkowe. Jeżeli partnerom zależy na ekspresowym rozwiązaniu małżeństwa bez sądzenia o winie, niejednokrotnie wystarczy jednorazowa rozprawa sądowa. Jeśli jesteśmy w stanie dogadać się z małżonkiem bez płacenia kancelarii adwokackiej, rozwód odbędzie się gładko oraz w niedługim czasie. Jeżeli zdecydujemy się ugodowo rozwiązać małżeństwo, bez wykorzystywania kancelarii adwokackiej, możemy spodziewać się niedużych kosztów rozwodu. Musimy tylko opłacić wydatki sądowe. Jeżeli w rozprawie uczestniczyła kancelaria, z pewnością również ona wystawi właściwy rachunek.

Rozwód z problemami

Nie potrafiąc dogadać się z partnerem, rozwód może okazać się rozległym, bolesnym oraz skomplikowanym doświadczeniem. Małżeństwa nie mające odrębności materialnej i podpisanej intercyzy są przymuszone do kilku krotnego stawienia się w sądzie. Rozprawy takie odbywają się z udziałem świadków. By sąd mógł dopełnić rozdziału majątku oraz określić kwestie związane z opieką nad nieletnimi dziećmi, niezwykle często wzywani są na rozprawę członkowie rodziny oraz dzieci.

Wówczas koszty rozwodu znacząco rosną.

Pamiętajmy, iż im więcej rozpraw sądowych, tym wyższe koszty sądowe.

Niekiedy opłaca się zatem dogadać z byłym współmałżonkiem.