Lampy sufitowe do salonu – jak wybrać odpowiednie?

Lampy sufitowe do salonu – jak wybrać odpowiednie?

Lampy sufitowe do salonu zazwyczaj pełnią rolę głównego oświetlenia. Nie zamierzamy jednakowoż odbierać im estetyki, która musi korespondować Na czym skoncentrować się dobierając ten typ oświetlenia do naszego lokum?

Plafon? A może żyrandol?

Lampy sufitowe do salonu, które pojawiają się w ofertach sklepów z oświetleniem

że pomysły designerów są niezmierzone, a zakupienie interesującej lampy nie musi być powiązane z bardzo wysokimi kosztami. Decyzja dotycząca estetyki nowej lampy może sprawić sporo trudności. Po 1 zadajemy sobie proste pytanie: jakie zadanie na pewno muszą spełniać takie lampy?

Zanim wybierzemy oświetlenie weźmy pod uwagę rozmiar pokoju dziennego oraz jego charakter. W przypadku gdy naszym zadaniem jest nowe oświetlenie do pokoju pełniącego funkcję reprezentacyjną, potrzeba będzie niezaprzeczalnie więcej niż jednego punktu oświetleniowego. Lampy będą także musiały dawać światło jasne i intensywne.

W inny sposób wyposażymy duży pokój, który to jest dodatkowo miejscem odpoczynku, strefą do przyjmowania gości oraz miejscem pracy. W tym przypadku żyrandole do salonu będzie trzeba powiesić w głównym punkcie wszystkich stref. W punkcie oświetlanym do nauki, czy pracy, może to być nieduża lampka lub plafon, które emitują punktowe światło. Miejsce w której będziemy odpoczywać wymaga światła o raczej ciepłej barwie, a ta, w której podejmujemy naszych gości może być podświetlona oryginalną lampą.