Skutery elektryczne usprawniają ludzi ze schorzeniami narządów ruchu
Osoby niepełnosprawne i starsze rzadko posiadają pełną aktywność – co stanowi bodaj czy nie największe z zadań współczesności. Lekarstwo na to wyzwanie można odszukać w myśli technicznej, stawiającej wyzwanie problemom mobilności. Strzałem w dziesiątkę okazuje się wypuszczenie na rynek innowacyjnych pojazdów dla osób z trudnościami w poruszaniu się, takich jak skutery inwalidzkie elektryczne. Dzięki temu rozwiązaniu niepełnosprawni zyskują perspektywę swobodnego przemieszczania się, a własny dom przestaje być miejscem odosobnienia. Skutery inwalidzkie elektryczne, w połączeniu z udogodnieniami dla niepełnosprawnych w architekturze, skłaniają te osoby do samodzielnych wypraw do sklepów i galerii handlowych, restauracji, a także wspierają w poszukiwaniu pracy.
Najważniejsze zalety skutera inwalidzkiego
Skutery inwalidzkie elektryczne to nie to samo, co wózki – różnią się od nich większymi prędkościami, które oszczędzają czas, przez co można sobie pozwolić na dotarcie gdzieś dalej . Poza tym – obowiązkowa wygoda i łatwość obsługi. Technologia musi zapewnić łatwość ładowania skutera. Bardzo ważną cechą powinna być stabilność jazdy, która czyni pojazd niezależnym od niedoskonałości podłoża, dziur, wybojów, a także niskich krawężników. Konstruktorzy dbają o niewielką wagę sprzętu i możliwość złożenia go do rozmiarów bagażnika samochodowego. Ważny jest atrakcyjny wizaż pojazdu, różniącego się od klasycznego wózka inwalidzkiego.
Jak wybrać dobry skuter?
O wyborze odpowiedniego modelu powinny rozstrzygać kompatybilność i dopasowanie maszyny do jej właściciela, o czym muszą decydować sprawność manualna i rodzaje ograniczeń ruchu. Kolejne ważne parametry to moc i żywotność akumulatora oraz moc silnika, która odpowiada za rozwijaną prędkość, zdolności pojazdu do przejechania większych odległości i możliwości pokonywania przeszkód. Trzeba także dobrać wymiary pojazdu do osoby użytkownika. Zadbajmy o promień skrętu, (nawet do dwustu stopni), a także dobrze reagująca na nierówności zawieszenie. Nie zapomnijmy o detalach, takich jak regulowane lusterka wsteczne, ledowe żarówki i światłą odblaskowe, regulacja kolumny kierownicy, podłokietniki i zagłówek, a także specjalna kierownica do niskiego uchwytu.