Dlaczego warto postawić na Francję?

Dlaczego warto postawić na Francję?

Niektórzy utrzymują, iż Paryż jest najpiękniejszym miastem w Europie. Wyjątkowa architektura sprawia, że Paryż ogłoszono miastem miłości. Każdy kto odwiedzi Francję, marzy aby się do niej przeprowadzić.

Życie we Francji

Paryż z wielu powodów jest jednym z najsłynniejszych miast Europy. Życie we Francji jest z pewnością luksusowe oraz interesujące. Wśród atrakcji warto wymienić wyjątkową kuchnię, życzliwych Francuzów, niespotykaną nigdzie indziej obyczajowość, architekturę i zabytki.Nie ma się zatem co dziwić, iż miasto to chętnie jest wybierane przez cudzoziemców do zamieszkania.Ludzie wyjeżdżają samotnie albo z całymi rodzinami. Obowiązuje tu całkiem inny system edukacyjny niż w Polsce. Program nauczania jest szczególnie przemyślany. Dzieci sporą część dnia spędzają na powietrzu. Państwo to kusi zarówno bezpłatnymi przedszkolami, jak również opieką zdrowotną. Wszystkie świadczenia opłaca pracodawca. Praca we Francji jest niesamowicie atrakcyjna, toteż państwo to obfituje w cudzoziemców.

Praca Francja – czy rzeczywiście warto?

Francuscy pracodawcy narzekają na niedobory pracownicze. Mimo napływu cudzoziemców, nadal brakuje kelnerów, fizjoterapeutów czy elektryków. Pracownikowi we Francji przysługuje krótszy tydzień pracy aniżeli u nas. Może liczyć na dodatkowe dni wolne i świetnie opłacone nadgodziny. Za wykonaną pracę dostaje się 5 tygodni pełnopłatnego urlopu rocznie, a także 13 dni ustawowo wolnych od pracy. Inne państwa Europy znacznie odstają od standardów proponowanych przez Francję. Praca we Francji wiąże się z szczególnie korzystnymi zarobkami, uzależnionymi od branży. Trzeba pamiętać, iż odprowadzanie podatku należy do pracownika, więc warto pamiętać o tym, planując budżet i odłożyć odpowiednią kwotę. Najpowszechniejszą formą zatrudnienia we Francji jest umowa o pracę. Francuzi sporadycznie oferują umowy czasowe albo o dzieło. Po przepracowaniu okresu próbnego, zatrudniony od razu dostaje umowę na czas nieokreślony. Wpływa to w sporym stopniu na spokój oraz zapewnienie stabilizacji.