Woda redox jest smacznym, prozdrowotnym, orzeźwiającym płynem dietetycznym, który powstaje z doskonałej wody z ujęcia głębinowego bez żadnych dodatków, w tym również spożywczych lub polepszających smak. Otrzymuje się ją po poddaniu wielogodzinnym procesom jonizacji alkalizującej i filtrowania. Woda redox może być szczególnie rekomendowana osobom, które, pragną zmniejszyć zakwaszenie komórek czy usunąć nadmierną liczbę wolnych rodników. Zrównoważony proces jonizacji powoduje, iż woda redox znajduje idealny balans mineralny, potencjał ORP, obojętne pH i nie ma w sobie właściwości, które mogłyby zdezintegrować równowagę organizmu.
Siła wodorowęglanów kontra nadkwasota
Naturalne wody mineralne o natężeniu ponad 600 mg/l pomagają osobom, które cierpią na nadkwasotę. Wodorowęglany przyczyniają się do neutralizowania soku żołądkowego, jak również inicjują odkwaszanie i działają przeciwzapalnie. Jednocześnie cykl trawienia okazuje się sprawniejszy po suplementacji grupy CH. Ponieważ jelita wymagają do poprawnego działania odczynu zasadowego, picie wodorowęglanów w wodzie może, wykreować optymalne parametry.
Woda z magnezem i wapniem dla zdrowia i dobrego samopoczucia
Sprzyjający zdrowiu magnez niweluje intensywność irytacji, osłabienia, przepracowania. Zadbanie o prawidłowy współczynnik dobroczynnego mikroelementu wspiera aktywność i efektywność. Znany jest jego korzystny wpływ na układ nerwowy – magnez obniża napięcie. Za to wapń pozytywnie oddziałuje na uzębienie i układ kostny, ale wymagają go również mięśnie i serce. Co więcej, bez niego spada pozom wchłaniania żelaza. Woda obfita w wapń jest niezła dla planujących zgubić nieco z wagi, bowiem od dawna wykorzystywany jest jego dobroczynny wpływ na trawienie i przemianę materii.
Sprawdzaj proporcje mikroelementów w wodzie
Zakładając pozytywny wpływ obu pierwiastków na organizm, istotny pozostaje prawidłowy poziom ich równowagi w wodzie nasyconej zestawem minerałów. Jeśli przyjmujesz wapń wyłącznie w jedzeniu, prawdopodobnie wpłynie to na magnez w organizmie. Ten natomiast w niewielkich ilościach obniża przyswajanie wapnia. Czyli nie każda woda będzie odpowiadać różnym osobom. Współczynnik przyswajalności rozstrzyga, czy ta, którą pijesz, będzie optymalna.